Aktuální

Kompozitní materiály jsou díky robustnosti a nízké hmotnosti stále častěji využívají v leteckém a automobilovém průmyslu. Ruční oprava těchto komponent byla dosud náročným úkolem. Mobilní frézovací jednotka nyní měří automaticky defekty pomocí moderních laserových snímačů a laserových skenerů Micro-Epsilon z důvodu zkrácení doby opravy.

Ovládání frézovací hlavy v mobilním CNC zařízení

Lankové snímače wireSENSOR řady WPS-MK jsou speciálně navrženy pro aplikace s vysokými objemy. Navzdory svému velmi kompaktnímu vzhledu má snímač rozmanité možnosti měřících rozsahů a to od 50mm až do 7500 mm. Snímače WPS nabízí příznivý poměr cena/výkon, čímž získává nový potenciál při návrhu a optimalizaci nákladů.

Miniaturní lankové snímače WPS-MK

Produktová řada konfokálních chromatických snímačů společnosti Micro-Epsilon je rozšířena o kompaktní snímač IFS2406-3. Může být použit ve stísněném prostoru a poskytuje přesné naměřené hodnoty. Toto je obzvláště příznivé pro měření vzdálenosti a tloušťky v průmyslových aplikacích, jako např. ve sklářském průmyslu.

Přesné měření vzdálenosti a tloušťky ve stísněných prostorách

Měřící aplikace ve sklářském průmyslu jsou často velkou výzvou pro jakékoliv snímače. Nové konfokální chromatické kontroléry confocalDT 2421/2422 umožňují spolehlivé, vysokorychlostní a vysoce přesné měření vzdálenosti a tloušťky na odrazných a průhledných předmětech. Automatické ovládání expozice zajistí stabilní měření bez ohledu na barvu skla.

Vysoce přesné vícebodové měření konfokálními snímači

Snímače vzdialenosti na báze vírivých prúdov sú teraz k dispozícii aj v novom vyhotovení so závitom M18 a meracími rozsahim 6 a 8 mm. Snímače eddy current sa používajú v priemysle a pre zabudovanie do strojov a zariadení. Pracujú v nepriaznivých podmienkach okolia ako sú vysoké tlaky, prítomnosť mazadiel, kvapalín a nečistôt. Majú vysokú presnosť a rozlíšenie. Šírka pásma je 5 kHz.

Rozšírená ponuka snímačov eddy current pre OEM aplikácie

Infračervená kamera thermoIMAGER TIM M1 je určená pre sledovanie teploty pri spracovaní kovov, napríklad pri ich tavení, vytvrdzovaní a tvárnení. Pre aplikácie s laserovým zváraním sú k dispozíci špciálne modely s blokovacím filtrom. Nová verzia softvéru TIMconnect ponúka zjednodušené ovládanie a rozšírené funkcie.

Moderné monitorovanie teploty v hutnom priemysle

Sériové čísla karosérie automobilov sa vyznačujú razením. Umožňujú jednoznačnú celosvetovú identifikáciu auta. Hĺbka samotného razenia je kritická z pohľadu kvality a bezpečnosti identifikácie. Snímače ILD1420 umožňujú spoľahlivé meranie hĺbky vylisovania vďaka miniatúrnemu meraciemu bodu. Malé kompaktné telo senzora umžňuje jeho robotické použite v stiesnených priestoroch karosérie.

ILD1420 - kontrola hĺbky razenia sériových čísel

Na stiahnutie je k dispozícii nový ovládač LabVIEW Instrument 3.0 pre laserové profilové skenery scanCONTROL. Ovládač slúži pre priamu integráciu skenerov Micro-Epsilon do systému LabVIEW a umožňuje aj spracovanie nameraných dát.

Nové ovládače LabVIEW pre skenery scanCONTROL

Nový kompaktný laserový snímač optoNCDT 1750 je určený pre presné meranie vzdialenosti a polohy. Vychádza z modelu spoľahlivého robustného triangulačného sníača ILD1700 a prináša množstvo vylepšení vrátane konfigurácie pomocou webového rozhrania s prednastavenými meracími úlohami pre rôzne druhy meraných materiálov.

ILD1750 - výrazne vylepšený triangulačný snímač strednej triedy

Vďaka novému hlivníkovému púzdru je nový kontrolér induSENSOR MSC7401 pre indukčné snímače odolný voči rušeniu a má vysokú mechanickú robustnosť. Prináša vysoké rozlíšenie, voliteľný výstup U/I a v neposlendom rade výborný pomer cana/výkon.

Nový kontrolér pre LVDT snímače polohy

Spoločnosť Micro-Epsilon vyvinula systém capaNCDT DTV pre meranie hrúbky brzdových kotúčov (Disk Thickness Variation). Komplexný robustný prenosný systém umožňuje bezkontaktné meranie a vyhodnotenie rôznych parametrov.

Bezkontaktné meranie opotrebenia brzdových kotúčov

Nový snímač polohy ILD2300-2DR používa modrý laserový paprsok a je navrhnutý pre meranie vzdialenosti na lesklých povrchoch, ktoré odrážajú svetlo priamo, nie difúzne. Snímač pracuje vysokou rýchlosťou a poskytuje najvyššiu presnosť v rádoch stoviek nanometrov. Senzor optoNCDT 2300-2DR má jedinečnú vlastnosť - je jediným laserovým triangulačným snímačom vo svojej kategórii určený pre priamo odrazivé povrchy s integrovanou elektronikou priamo v tele snímača.

Snímač vzdialenosti ILD2300-2DR kombinuje rýchlosť a presnosť
Kontakt

Ing. Juraj Devečka

Predaj snímačov Slovensko

+421 911 298 922

Poslať e-mail

box-head-newsletter1-800x280

Prihláste sa k odberu noviniek

Prihláste sa k odberu noviniek

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
juraj.devecka@micro-epsilon.cz
+421 911 298 922
+420 381 211 060