Technické endoskopy

Endoskopy priemyselné - boroskopy

Endoscopes from Micro-Epsilon Eltrotec are highly developed, optical devices for use in industrial environments. Rigid, flexible and video endoscopes are available for different measurement tasks.

Pevné boroskopy od MICRO-EPSILON ELTROTEC boli vyvinuté pre vizuálnu kontrolu malých otvorov a dutín. S priemerom sondy v rozsahu od 0,7 do 25 mm ponúkajú vynikajúcu reprodukciu obrazu a ich vysoké rozlíšenie a jas umožňujú kontrolu nejmenších detailov. Prémiové boroskopy série Top-Line sú vybavené šošovkami s odstupňovanými indexami (GRIN šošovky), ktoré poskytujú najvyššiu kvalitu obrazu. K dispozícii sú sondy rôznej dĺžky. Optický člen na konci sondy môže mať smer a uhol pohľadu podľa želania zákazníka, možnosť otáčania 360° okolo osi sondy je samozrejmosťou. Ovládanie natáčania, náklonu a zaostrenia je ergonomicky umiestnené na rukoväti endoskopu. K dispozícii je bohaté príslušenstvo, vrátane miniatúrnych USB kamier s pripojením k počítaču. S endoskopmi MICRO-EPSILON je vďaka dodávanému softvéru zhotovovanie dokumentácie, fotografií a videa rýchle a jednoduché.

Úlohy pro endoskopy často vyžadují flexibilní sondy z důvodu přístupu k požadovanému místu, sktrytým otvorům, vnitřním dutinám, nebo ohýbaných trubek. Flexibilní endoskopy od MICRO-EPSILON Eltrotec jsou k dispozici v různých délkách a průměrech. S průměrem od 2,5 mm a větším jsou vybaveny ovládacím mechanismem pro změnu úhlu sondy.

Endoskopy MICRO-EPSILON Eltrotec boli vyvinuté na základe požiadavok priemyselnej praxe. Videoendoskop sa skladá zo sondy (rôznej dĺžky a priemeru) a "ručnej" obrazovky (hanheld) s ovládaním. Obsluha jednou rukou polohuje sondu a v druhej drží rukoväť na ktorej je malá obrazovka a ovládacie prvky. Na monitore vidí reálny presnos obrazu z boroskopu. Na rukoväti sú dve tlačítka, jedno pre vytvorenie fotografie a druhé pre záznam videa. Nasnímané fotky a zábery sa automaticky ukladajú na SD kartu. Systém pracuje na batérie, regulovateľný zdroj svetla je miniatúrny a je súčasťou rukoväte.

Pre náročnejšie aplikácie je k dispozícii mobilný boroskop, obrazovka s väčšou uhlopriečkou je zabudovaná v prenosnom kufríku.

(Not available in USA)

 

Všetky endoskopy a boroskopy môžu byť vybavené rozsiahlym príslušenstvom. Rôzne svetelné zdroje poskytujú stacionárne alebo mobilné osvetlenie kontolovaných objektov. USB kamery umožňujú prenos video signálu z endoskopov do počítača. Rôzne adaptéri, ako napríklad prídavné otáčacie trubice so zabudovanými zrkadlami, rozširujú množstvo aplikácií, kde sú endoskopy MICRO-EPSILON použiteľné.

Ihre Anfrage zu: {product}
Please enter the result of the calculation below. This will avoid spam.
captcha
* Povinné informace
S vašimi údaji zacházíme důvěrně. Přečtěte si prosím naše prohlášení o ochraně osobních údajů